دانلود تحقیق برنامه حسابرسی آزمون های حسابرسی

دانلود تحقیق برنامه حسابرسی آزمون های حسابرسی

آزمون های حسابرسی شامل آزمون رعایت روش ها و آزمون محتوی می باشد تمام اقلام صورت های مالی می بایست این دو آزمون را دارا باشند
دسته بندی حسابداری
بازدید ها 1
فرمت فایل doc
حجم فایل 34 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 34

دانلود تحقیق برنامه حسابرسی آزمون های حسابرسی

فروشنده فایل

کد کاربری 8067

کاربر

ساخنار کنتر ل داخلی

انواح حسابها:

1- حقیقی: مانده این حساب ها حاكی از وجود شئ در موسسه مورد رسیدگی می باشد مانند دارائی های ثابت مثل سرقفلی

2- شخصی: حاكی از معاملات با اشخاص ثالث می باشد. مثل بدهكاران، بستانكاران، پیش پرداخت ها

3- اسمی: حاكی از درآمدها و هزینه های انجام شده در طی یك دوره مالی می باشد. (عملكرد دوره مالی)

4- وابسته: وجود این حسابها در ارتباط با سایر حساب های صورت های مالی است. مثل هزینه های بهره، مثل ذخیره م م

آزمون های حسابرسی

آزمون های حسابرسی شامل 1- آزمون رعایت روش ها و 2- آزمون محتوی می باشد. تمام اقلام صورت های مالی می بایست این دو آزمون را دارا باشند.

الف) آزمون رعایت روش ها: ب بررسی روش ها و عملیات انجام شده در خصوص هر یك از اقلام صورت های مالی می پردازد. در حقیقت ساختار كنترل های داخلی هر حساب مورد آزمون قرار می گیرد (رسیدگی عملیاتی، بررسی سیستم)

ب) آزمون محتوی: عبارت است از بررسی با محتوا بودن اقلام صورت های مالی با توجه به اسناد و مدارك و شواهد موجود در شركت (رسیدگی اثباتی، اثبات مانده)

انواع آزمون های حسابرسی براساس مانده اقلام صورت های مالی

برحسب آن كه مانده اقلام صور تهای مالی به صورت 1- تجمعی و یا 2- شناور باشد 2 گونه آزمون برای بررسی اقلام صورت های مالی مورد استفاده قرار می گیرد:

1- آزمون جزئیات: این آزمون در ارتباط با حسابهای شناور به كار می رود (حساب هایی كه مانده آن ها مرتباً افزایش و یا كاهش می یابند)

2- آزمون تحلیلی: این آزمون در ارتباط با اقلامی مطرح می شود كه مانده آن ها به صورت شناور باشد در واقع هدف از بررسی آزمون تحلیلی، تجزیه و تحلیل افزایش و یا كاهش مانده اقلام صورت های مالی می باشد. (تجمعی)

توجه: حساب هایی همچون بدهكاران، بستكانكاران، وجه نقد، حساب م كالا، پ پرداخت ها و … كه مانده آن ها مرتباً در حال تغییر می باشند. (حسابهای شناور) از آزمون جزئیات استفاده نموده یعنی می بایست آن ها را از راه ریز آن ها تفكیك نمود و سپس در خصوص هر جزء از اجزاء حسابها روش حسابرسی مربوطه را اعمال نمود.

توجه: در خصوص اقلام تجمعی مانند ح خرید، فروش، بهای تمام شده كالای فروخته شده، هزینه ها و در آمدها و … می بایست آزمون تحلیلی را در رابطه با آن ها اعمال نمود یعن ارتباط با هر یك از مانده این اقلام حسابرس با توجه به اسناد و مدارك داخلی شركت به تجزیه و تحلیل بپردازد.

حساب ها و اسناد دریافتنی

این نوع از حساب ها جزء دارائی های جاری شركت محسوب شده و می بایست به بهای تمام شده در دفاتر ثبت گردند انعكاس حساب ها و اسناد دریافتنی در صورت های مالی براساس خالص ارزش بازیافتی خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *